RUBRIKA ROZDELENÁ NA ŠTYRI ČASTI:
(podľa klubov za ktoré aktívne hrávam)

INVESTEX - mužstvo I. mestskej malej ligy ZVOLEN
ERLAND - mužstvo I. mestskej malej ligy B. BYSTRICA (už som fuč)
HRONSKÁ DÚBRAVA - 3. trieda (veľký futbal) - okres Žiar nad Hronom
FUTBAL ako taký - ostatné aktivity a správy z regiónu

 

O sláve vo futbale, na tráve a i v hale...
Futbal vraj pochádza od Indiánov. Bol som na to upozornený, lebo som tu bol spomínal, že ho vymysleli Angličania. Nevymysleli. Určite, že na ňom previedli civilizačné zmeny, ale jeho pôvod je v starej Amerike. Každopádne ani Indiáni, ani Briti netušili, že sa postupom času stane najpopulárnejšou kolektívnou hrou na tejto planéte. Považujem za nesmiernú poctu, že mám tú možnosť každý víkend sa zaradiť medzi milióny nadšencov, ktorým sa z tejto rekreačnej záľuby postupom času stal fenomén. Fenomén nazvaný „FUTBAL“.
Pre vysvetlenie: moja momentálna aktívne pasívna športová činnosť spočíva v registrovanej účasti v troch mužstvách. V malom (asfaltovom) futbale je to zvolenský prvoligový
Investex „A“ a banskobystrický prvoligový „Erland“ (prípadná zhoda názvu mužstva s názvom firmy, v ktorej pracujem, nie je náhodná. Vec sa má tak, že v rámci účasti vo firme sa mi stalo každovíkendovou milou a dobrovoľne povinnou povinnosťou hájiť i farby futbalovej časti podnikateľských záujmov mojich šéfov). Do tretice by som skromne spomenul T.J. Družstevník Hronská Dúbrava - čoby moje pôsobisko vo „veľkom“ futbale. Žiadna veľká sláva - III. trieda ZH.

A som i mediálne futbalovo zvečnený v regionálnom denníku. A to TU!

 

Futbalová sezóna 2004/2005

EUROTEAM (Investex) ZVOLEN - I. mestská miniliga, Zvolen
HRONSKÁ DÚBRAVA - III. trieda „veľký futbal“ okres Žiar nad Hronom

Obzretie sa za uplynulým ročníkom v oboch mužstvách, za ktoré hrávam je TUTO

AKTUÁLNE...

15.01.2005 - Boli sme na MIG-CUPe 2005. Tentoraz som chytal za ŠK Slovakiu a obhajoba minuloročného „titulu“ nám unikla o chlp. Presnejšie o jeden gól. Viac info o tejto skvelej víkendovej akcii je TUTO.

26.12.2004 - Štefanský futbalový zápas 2004

20.10.2004 - Takú úspešnú sezónu, akú momentálne zažíva Hronská Dúbrava, ešte nepamätám, a to tam hrávam asi 10 rokov. Po jesennej časti sezóny 2004/2005 sme na prvom mieste s odstupom troch bodov pred druhým Prenčovom. Na posedení po poslednom zápase sa otvorene hovorilo o postupe, ja sa len bojím, či nastolený trend vydrží. Každopádne, postup by som si prial aj ja a budem sa snažiť urobiť všetko preto, aby sme ten budúci ročník už pozerali na III. triedu ako nezasvätení pozorovatelia. Výsledky i tabuľku prinesiem v najbližších dňoch.

10.02.2004 - Futbalové turnaje, ktoré sa konali vo Zvolene koncom roku 2003 a začiatkom roku 2004, som zarchivoval vo väčšej miery fotograficky ako faktograficky, takže v prípade záujmu sa nachádzajú v rubrike FOTKY.

29.09.2003 - Od septembra 2003 som na hosťovaní v Lieskovci. Takže výsledky Hr. Dúbravy uvádzané nižšie sú len informačné. Hrám treda momentálne za tri mužstvá: v mestskej lige Zvolena je to Investex, (máme i béčko a jeho výsledky uvádzam tiež) a vo veľkom futbale v I. triede za tím Lieskovca. Kým koleno vydrží, budem teda aktívny v dvoch mančaftoch a držať palce budem ďalším dvom. Je to jasné? Lebo mne už ani nie...

01.09.2003 - Zmena je život a prečo si ho neuľahčiť, keď sa dá... O čom? O tom, že som prerušil aktualizáciu podrubrík futbalu a to tie, čo sú najvyššie na tejto stránke. Nestíham, i preto budem o všetkých mojich aktivitách písať o pár riadkov nižšie v novej forme. Keďže zápasy hrávam poväčšinou cez víkend, budem ich výsledky prinášať vo víkendovom bloku. Mužstvá, za ktoré hrám budú odlíšené farebne (Investex červenou, ŠK Investex - tam nehrám, ale je to naše béčko - modrou a Hronská Dúbrava zelenou). Takto mám o starosť menej a výsledky sú pokope. Že som úžasný?

15.07.2003 - Viem, úžasne zanedbávam túto rubriku. Sľubujem, polepším sa. raz... Dovtedy sledujte jedinú aktualizovanú časť stránky - AKTUÁLNE, tam sú všetky novinky... Ale ak ste už tu, tak si pozrite trebárs i TOTO.

17. 02. 2003 - Boli sme na turnaji - reportáž TUTO.

STARŠIE AKTUALITY SÚ TU.

 

MIG-CUP 2005
15. január 2005

Tento rok som sa MIG-CUPu zúčastnil za družstvo ŠK SLOVAKIA, ktoré obhajovalo minuloročné víťazstvo v turnaji. TU O TOM PÍŠEM VIAC.

MIG-CUP 2004
10. január 2004

Zavolali ma z JAVANKY, nech si idem za nich zachytať na turnaj. Tak som bol a skončili sme druhí. FOTOGALÉRIA.

Víkend 27.-28. august 2003

SOBOTA, 27.09.2003 - 1. mestská liga malého futbalu Zvolen, 5. kolo:
Investex - Slovakia 3:5 (0:3),
góly: Mančák, Šovčík 2.
Nemali sme na nich, darmo, že posledné zápasy sme s nimi vyhrali, teraz sú posilnení o našich bývalých najlepších dvoch hráčov a v zápase to bolo i vidno. ŠK Slovakia hrá momentálne najkrajší futbal a ako jedno z dvoch mužstiev, zatiaľ nestratila ani bod. My sme hrali druhé husle a pripísali si už tretiu prehru v novej sezóne. Sme ôsmi.
ŠK Investex - Javanka 3:6 (1:2).
Jasná záležitosť minuloročného majstra. Béčko len korigovalo narastajúce skóre súpera.

NEDEĽA, 28.09.2003 - III. trieda ZH.
Hr. Dúbrava hrala neviem kde a neviem ako. Zistím.

NEDEĽA, 28.09.2003 - I. trieda Zvolen:
Lieskovec - Stožok 5:0 (2:0).
góly: „Grco“ 2 a potom neviem, ešte nepoznám všetky mená.
Pred týždňom niekto povedal v šatni: „Kurva, chlapi, však my nehráme tak zle, aby sme všetko prehrávali. Raz si to niekto strašne odniesie!“ Stalo sa. Stožok si z Lieskovca odnáša päť kusov a čo je najsamkrajšie, konečne som chytal. I keď len posledných 15. minút, ale predsa. A ten koncert našich hráčov bol pohladením pre futbalovú dušu. Fantázia.

Víkend 20.-21. august 2003

SOBOTA, 20.09.2003 - 1. mestská liga malého futbalu Zvolen, 4. kolo:
Investex - Coffola 6:2 (4:1),
góly... ja ani neviem, snáď všetci okrem mňa.
Konečne sme si aspoň trochu napravili chuť po dvoch dovrzaných kolách. Coffola spočiatku kládla odpor, je prestárnuté mužstvo však odolávalo len pätnásť minút a zápas už len dohrávalo. Druhý gól strelilo v poslednej minúte po zbytočnom vyfaulovaní našich obrancov.
ŠK Investex - Top Slovakia 6:3.
Nováčik súťaže kládol našemu béčku odpor len v prvom polčase, potom sa rozsypal a odniesol si poltucet. Paradoxne je ŠK pred vlastným áčkom v tabuľke. Dokedy...

NEDEĽA, 21.09.2003 - III. trieda ZH, 6. kolo:
Hronská Dúbrava - Prenčov 4:3 (asi).

Famózne výkony podáva Hronská Dúbrava v tejto sezóne. Zrejme im pomohol môj odchod, pretože odvtedy všetko vyhrali. Po tomto zápase si upevnili druhú priečku, jediný bod za lídrom z Krahúl. S tým hrajú o dva týždne.

NEDEĽA, 21.09.2003 - I. trieda okres Zvolen, 8. kolo:
Zvolenská Slatina - Lieskovec 4:0 (2:0).

Už tretí zápas po sebe sme nestrelili gól. Totálne mizerný a nebojovný výkon na nechutnom teréne susednej dediny, nám znovu nepriniesol vytúžené body. Zv. Slatina sa po tomto víťazstve usadila na prvom mieste I. triedy. Zaslúžene.

Víkend 13.-14. september 2003

SOBOTA, 13.09.2003 - 1. mestská liga malého futbalu Zvolen - 3. kolo:
Investex - Javanka 3:4 (2:2),
góly: Mário ...... 2, Paraj - Borgoň 3, Lihan
Zaslúžená prehra, po celý zápas sme ťahali za kratší koniec a nebyť zahodenia asi tuctu gólových tutoviek Javanky, boli by sme prehrali i vyšším rozdielom.
ŠK Investex - Remos 0:5.
Béčkari sa snažili, ale dnes nemali brankára a tento hendikep sa odrazil i na výsledku.

NEDEĽA, 14.09.2003 - III. trieda ZH, 5. kolo:
Stará Kremnička - Hr. Dúbrava 0:2.

Neviem, či to prezradiť, ale po mojom odchode si občas v bránke zachytá kamarát Milan, ktorý, síce tak trochu načierno, ale bravúrne chytil domácim dve penalty a Hr. Dúbrava bodovala naplno. Úžasný výkon!

NEDEĽA, 14.09.2003 - I. trieda okres Zvolen, 7. kolo:
Lieskovec - Železná Breznica 0:0.
Smola, smola, smola! Ešte len siedme kolo a už štvrtá remíza. Sme zatiaľ bez výhry a predposlední. Mali sme na to - vyhrať, žiaľ, keď sa nepremení penalta a ani jedna šanca (gólové sme mali zo štyri), nedá sa doma vyhrávať. Zase som nechytal.

Víkend 06.-07. september 2003

SOBOTA, 06.09.2003 - 1. mestská liga malého futbalu Zvolen - 2. kolo
Investex - ŠK Investex 1:2 (1:1)
- gól... ani neviem kto... - za ŠK Ondrejka, Výboh
K tomuto zápasu snáď len toľko - bol to súboj dvoch brankárov, i preto tak málo gólov. Obaja sme chytali (vraj) skvele, Miro bol však o gól šťastnejší. Naše béčko nás zaslúžene porazilo tesne 2:1 a potvrdilo skvelú formu.

UPOZORNENIE: vzhľadom na fakt, že som tento víkend započal hosťovanie vo zvolenskej I. triede, výsledky Hr. Dúbravy tu uvádzam len zo zotrvačnosti, zápasy za ňu v jesennej časti už neodohrám.

NEDEĽA, 07.09.2003 - III. trieda ZH, 4. kolo:
Hronská Dúbrava - Ostrý Grúň 5:1.

NEDEĽA, 07.09.2003 - I. trieda okresu Zvolen, 6. kolo:
Sielnica - Lieskovec 4:0 (2:0)
- nechytal som, som totiž len náhradný brankár (keby som to bol vedel, nikam neprestupujem). Obrovské šance v prvom polčase sme nevyužili a boli sme za to zaslúžene potrestaní.

Víkend 30.-31. august 2003

PIATOK, 29.08.2003 - 1. mestská liga malého futbalu Zvolen - 1. kolo:
Investex - Siskári 6:3 (0:1) - góly Investexu: Belička 3, Paraj 2, Kurčík
ŠK Investex - Giton Doprastav(hralo sa v štátny sviatok už v piatok) Nováčik prvej ligy doplatil na neskúsenosť, pretože za stavu 2:0 v jeho prospech, nedokázal udržať priaznivý výsledok a nerozumnou ofenzívou bez bránenia v priebehu piatich minút nám dovolil otočiť výsledok. Nakoniec sme zvíťazili 6:3, ale obraz hry tomu v žiadnom prípade nenasvedčoval. Čiže zase jedno z víťazstiev s podtitulom - šťastné.
Investex „B“ - Giton Doprastav 4:3 (1:2) - góly Inv.: Marek ... 3, Ondrejka
Chalani z béčka predviedli famózny výkon, počnúc brankárom Mirom Leckým, končiac potentnými útočníkmi a postarali sa tak o prekvapenie kola.

NEDEĽA, 31.08.2003 - III. trieda ZH, - 3. kolo:
Malá Lehota - Hronská Dúbrava 0:0 - nedohrané
Do Malej Lehoty nepricestoval rozhodca a tak musel pískať vylosovaný laik. Ten to však nezvládol a 35. minúte zápasu po hromadnej bitke nervóznych súperov zápas ukončil. Dohra za zeleným stolom je samozrejmosťou... (INFO 29.09.2003 - zápas bol nakoniec kontumovaný v náš prospech 3:0, takže konečný stav M. Lehota - Hr Dúbrava 0:3 kont.)
RESULT:
V zápase Investexu som mal pár dobrých zákrokov, jedine druhý gól som trochu podcenil. Víťazstvo ma teší najmä vďaka tomu, že som za stavu 0:2 pre súpera pätnásť minút pred koncom, už v bodový zisk nášho mužstva absolútne neveril.
V Malej Lehota som počas tridsiatichpiatich minút chytil tri čisté góly, takže nespokojný nemôžem byť. Mrzí ma len totálna tuposť hráčov oboch mužstiev (na svetlé výnimky), ktorí sa nedokázali ubrániť prerastajúcim emóciam a zápas musel skončiť hromadným si dokazovaním fyzických predností. Ale o tom, žiaľ, horské ligy sú...

Víkend 23.-24. august 2003

SOBOTA, 23.08.2003 - TURNAJ O POHÁR PRIMÁTORA m. ZVOLEN
INVESTEX SA STAL VÍŤAZOM TURNAJA a reportáž z tohoto úspechu ponúkam na TOMTO MIESTE

NEDEĽA, 24.08.2003 - III. trieda ZH, - 2. kolo:
Hronská Dúbrava - Veľká Lehota 3:0 (2:0) - góly: Paraj, Rašnej, vlastný
Po minulotýždňovom debakli sme sa našťastie rýchlo otriasli a jasným víťazstvom napravili pošramotenú povesť. Na moju bránu šlo len pár striel, ktoré (až na jeden vinkel) neznamenali veľké nebezpečenstvo. Napriek víťazstvu som rozhodnutý prestúpiť do I. triedy k zodpovednejšiemu mužstvu.

Víkend 16.-17. august 2003

NEDEĽA, 17.08.2003 - III. trieda ZH, - 1. kolo:
Kopernica - Hronská Dúbrava 10:3 (3:2) - góly: neviem a je mi to jedno!
Hanba nad hanby. Nebol som, lebo som bol na dovolenke. Náhradný brankár bol na mol a góly dostal i zo striel, ktoré išli vedľa. Viac k tomu nemám čo dodať!


Úspechy Investexu v roku 2003
v lete Turnaj o pohár primátora a v zime Slovakia Cup

Tento rok sme vyhrali dva turnaje. Reportáže z nich su tuto:
LETNÝ TURNAJ O POHÁR PRIMÁTORA MESTA ZVOLEN 2003
a ZIMNÝ TURNAJ SLOVAKIA CUP 2003

 

Hanba Investexu na Zimnom turnaji
09.-10. 2. 2003 - Zimný turnaj, Hala Rates, Zvolen

Čosi po dlhej dobe nové i v tejto rubrike. Reportáž z účasti oboch mužstiev Investexu na halovom futbalovom turnaji vo februári roku Pána 2003 prinášam na TOMTO MIESTE.

 


STARŠIE VECI (02/2001-02/2002) SÚ TU

NASTARŠIE VECI (2000 a staršie) ZASE TUTO